czwartek, 12 stycznia 2012

***
przychodzisz mi do głowy
ale wyganiam cię z serca
wleczesz za sobą tren
utkany z zapachów i słów

chwilę się waham
z ręką na klamce
stopa sama biegnie
by przydeptać ogon
zatrzymać jakiś skrawek
i mieć pod poduszką

dłoń wyciągnięta za tobą
wraca pusta
z rozmachem zatrzaskuję drzwi
aż szyby w oknach brzęczą podzwonne

i tak codziennie

9 komentarzy:

 1. Emmo....

  po prostu pomilczę.

  (się wzruszyłam)

  OdpowiedzUsuń
 2. J.,
  a ja sobie dodaję animuszu trzaskając drzwiami - mentalnymi, bo tymi prawdziwymi chyba nigdy nie trzasnęłam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pieknie jak zwykle. Buziaki Emmo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiedzmo,
  nie wiem, nie wiem... nic nie wiem i jakoś nadal się nie mogę na tym blogu odlaleźć, ale zawsze byłam dzikuską i oswajać się muszę długo :)

  GM,
  no i po co byłu usuwać, skoro na poczcie i tak mam dowód rzeczowy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nauczkę (nie pierwszą), żeby bez namysłu nie komentować wpisów na blogach, gdy nie wiem o co chodzi, a swoimi wygłupami niechcący mogę dotknąć autora (nigdy nie wiadomo). To się nazywa brak empatii i deficyt instynktu samozachowawczego. A już szczególnie, jeśli chodzi o słowa napisane przez kobietę, bo w dziedzinie emocjonalnych reakcji nie macie sobie równych.

   To, co komentującemu, a nie znającemu istoty sprawy wydaje się zabawne, niekoniecznie musi wydawać się takim dla tego, do którego zostało skierowane. Podam ci przykład: jakiś czas temu znajoma blogowiczka zamieściła zdjęcie pokazujące jarmarcznym pokaz dla turystów, gdzieś w Egipcie. Notka była utrzymana w zabawnym tonie, to i ja pozwoliłem sobie na zabawny komentarz, bo scena z obrazka budziła zabawne skojarzenia. Obśmiałem w nim scenkę (humor sytuacyjny) z białą dziewczyną robiącą maślane oczy do egipskiego macho prężącego klatę. No i dostałem kontrę taką, że praktycznie straciłem wszystkie zęby: dziewczyna ze zdjęcia okazała się być córką owej blogerki. Niby skąd mogłem wiedzieć, że tym razem nie wrzuci zdjęcia wygrzebanego w sieci i pokaże swoja rodzinę? Ale i tak miałem szczęście, bo mogło być o wiele gorzej, gdyż wcześniej miałem ochotę zakpić pisząc coś w stylu, że zamiast na wycieczkę do Egiptu, rodzice powinni wysłać nastolatkę na wczasy odchudzające. Gdybym to napisał, nic by mnie nie uratowało, prawda? :)

   Dlatego od dziś zastrzegam sobie prawo do zachowania milczenia w przypadku postów dotyczących przeżyć i dramatów osobistych. :)

   Gomennasai!

   http://3.bp.blogspot.com/-FlYDudnVzR8/TdV7TxtoWFI/AAAAAAAAAi4/rAY37g1zH6c/s1600/harakiri.jpg

   :)

   Usuń
 6. Piszesz tak, że czuję tę zimną klamkę i słyszę trzaskanie drzwiami. I czuję wszystkie emocje.

  OdpowiedzUsuń
 7. GM,
  zupełnie niepotrzebnie robisz sobie wyrzuty :) odkąd się pojawiłeś na Ptasiej piosence, zawsze komentowałeś właśnie tak: dowcipnie, ironicznie i zaskakująco. nie przypominam sobie takiego komentarza, który by mnie dotknął, zabolał czy zdenerwował, więc Twoje obiekcje są zupełnie nieuzasadnione, a raczej uzasadniasz je własnymi obawami, a nie tym, jak ja odbieram to, co piszesz. a ja odbieram bardzo pozytywnie :) Twoja ironia mnie zawsze stawia na nogi i przywraca wszystkiemu właściwe proporcje, dlatego ją bardzo cenię. czasem zdarza mi się zagalopować i wykonywać - w sensie literackim - jakieś teatralne gesty, wyolbrzymiać różne rzeczy lub przypisywać im zbyt wielkie znaczenie. i czasem jedna Twoja uwaga powoduje, że odzyskuję trzeźwość spojrzenia i wracam na ziemię :) jeśli o mnie chodzi, to zawsze z ciekawością czytam Twoje komentarze i najczęściej mnie rozśmieszają :)) jednak nic na siłę...

  ps. ludzie są przesadnie drażliwi na własnym punkcie - mówię o tej historii z turystką w Egipcie :P


  Ptaszko,
  żałuję, że to są drzwi w mojej głowie, a nie te prawdziwe. ach, jak bym sobie czasem trzasnęła! gdzie jesteś, Niegrzeczna Dziewczynko! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Emmo,

  wyrazanie uczuc w sposob poetycki budzi we mnie wzruszenie i topi cos, co nie potrzebnie gdzies sie zbiera - moze tylko wlasnie po to, by sie stopic. Tak sie wlasnie stalo i tu u Ciebie.

  dziekuje!

  pa Emma!

  AsHa, nie moge sie zameldowac, zapomnialam chyba hasla, o ludzie!

  OdpowiedzUsuń

Zblogowani

zBLOGowani.pl