czwartek, 10 listopada 2011

Muzyka pełni Księżyca

4 komentarze:

 1. ładne, tyle bym rzekł;p
  szukałem pół godziny, ale znalazłem to o czym Ci kiedyś pisałem - genialne trio Możdżer, Fresco i Daniellson - wersja niestety bez obrazu z koncertu, co wiele zmienia. polecam cały koncert:)
  http://www.youtube.com/watch?v=HNWnYrQ6NEg&feature=bf_next&list=AVTGnpyrBl25yK8_3N_Vjv90aWRbjoawIv&lf=list_related

  OdpowiedzUsuń
 2. ach, Możdżer jest bezkonkurencyjny :) a ponadto strasznie mi się podoba jego zewnętrzność :)
  czeka mnie dziś wzdychanie do księżyca ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję: miła odskocznia od od muzyki, której słucham na co dzień.

  Właśnie wymyśliłem, że skoro jako motyw graficzny klipu występuje Księżyc w pełni to jest szansa, żeby w ten sposób podstępnie przemycić muzykę poważną do uszu miłośniczek seriali o nastoletnich wampirach. Do dziewcząt zakochanych w tym, co na ekranie "mrrrroczne, nocne, ma długie kły, jest śliczne i co sparklesuje", jak w filmie "Zmierzch". Niech nie słuchają tylko Justina Bibera.

  PS. Jeśli nie miałaś jeszcze okazji usłyszeć, to słowo "sparklesować" oznacza "błyszczeć" - od angielskiego "to sparkle". Użyła go wczoraj córka znajomego i zrobiła to z taką naturalną łatwością, z jaką mi przychodzi używanie słów w rodzaju "dywersyfikacja" czy "azaliż". :D

  OdpowiedzUsuń
 4. GM,
  sparklesowanie jest bardzo pomysłoe. osóbka, która to wymyśliła, ma to coś, co moja polonistka nazywała polotem, a ja to nazywam inwencją słowotwórczą, co na jedno wychodzi.

  nie jestem pewna, ale chyba już ktoś wpadł na ten pomysł wtłoczenia do głów nastolatkom odrobiny klasyki, bo gdy szukałam takiego wykonania utworu, które mi się najbardziej podoba, to gdzieś mi mignęła zapowiedź filmu z tą muzyką. cenna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń

Zblogowani

zBLOGowani.pl