środa, 14 listopada 2012

Sennik chaldejskiJak to zrobić, żeby mieć więcej czasu? Już dawno pozbyłam się telewizora, ale żaden inny sposób nie przychodzi mi do głowy. Mniej spać? Odpada, bo w objęciach Morfausza jest mi dobrze i błogo. W dodatku sny bywają bardzo ciekawe. To są okna do innej rzeczywistości, która snuje swoje własne wątki w naszych głowach. Pozbawiona kontroli i wszelkich wędzideł wyobraźnia, biega samopas po słodkiej murawie pozornie uśpionego mózgu.
Czy sny chcą nam o czymś powiedzieć? Co może oznaczać na przykład sen następujący:
Widzę czystą białą stonę, która wygląda jak list. Domyślam się, że to od osoby, którą znam osobiście, choć ostatnio mamy kontakt tylko mailowy. W liście widzę słowa: ,,stil close.....", a po wielokropku jest obrazek z paszczą rekina, do której wpada cały napis.
Sen numer 2 nie przyniósł żadnych mądrości, choć zawsze miałam nadzieję, że przynajmniej we śnie uda mi się doznać jakiegoś objawienia i później zostać drugim wcieleniem Buddy. Otóż w śnie nr 2 był tylko bardzo stary samochód. Model przypominający słynnego volgswagena garbusa. Chcę wsiąść i jechać, ale okazuje się, że odleciało tylne koło wraz z drzwiami i kawałkiem karoserii.
Wedle sennika chaldejskiego, którego papierowe wydanie zawsze leżało na parapecie u mojej babci,  samochód jest symbolem osobowości śniącego...No tak. Mam osobowość zdezelowaną, w rozsypce. Nieźle, nieźle, nie ma co.
Z kolei rekin według tegoż źródła oznacza strach, obawę albo mój stosunek do otoczenia, czyli agresja, dominacja. Czy to znaczy, że lada chwila zacznę trzaskać drzwiami, używać patelni jako argumentu i pokrzykiwać?? Coraz lepiej...:P
Pocieszam się tylko tym, że interpretacja tych symboli pochodzi z 2002 roku, a od tamtego czasu upłyneła już cała dekada, zatem zarówno rekin jak i samochód mogły nabrać nowych Znaczeń  ;-))Obraz: Dariusz Klimczak

5 komentarzy:

 1. Hmm...let's see.

  still close- nadal blisko
  a shark- tran z wątroby rekina
  broken car without windows- przeciągi

  Toż to ostrzeżenie przed przeziębieniem! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, chłopaki! miło Was widzieć w tak pięknych okolicznościach przyrody :)

   Wu,
   bardzo mi odpowiada Twoja interpretacja, chociażby dlatego, że poprawiłeś błąd w pisowni, ale śniło mi się ,,stil", nie ,,still" :)) zakładam, że jedno marne ,,l" nie gra roli, czyli chodzi o to, że mam nadal blisko do apteki i muszę do niej iść po tran! toż to jasne jak słońce! :)

   Usuń
 2. a ja nie lubię senników, a bardzo lubię sny :D lubię szukać własnych znaczeń.
  zagwozdka z tym jednym l ;) bo jeśli zakładamy, że sen ma w ogóle jakieś znaczenie, to nie możemy mówić, że brak jednego l jest przypadkowy :P

  OdpowiedzUsuń
 3. może drugi sen to głęboko zakamuflowane przesłanie, by nie wracać do tego co było, że stare nigdy nie będzie nowym i teraźniejszym, jak stłuczone szkło - nie do poskładania.
  A sen z rekinem hmmm... yyy chroń łącze internetowe! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z tym rekinem coś jest na rzeczy, bo ostanio ciągle mi się wiesza komputer :P

   Usuń

Zblogowani

zBLOGowani.pl