piątek, 22 marca 2013

Kłębek mgły


ciało to tylko skorupa
szklany klosz dla bladego światła
jest przezroczyste
wbrew temu co widzą oczy
i czego dotykają zmysły

to tylko pęknięty strąk
z którego twoje ręce
próbują wyłuskać ziarno
nie wiedząc
że perła to kłębek mgły

kiedy zerwana z łodygi łupina
zatrzaskuje bramy –
mów do niej językiem duszyObraz. Dariusz Klimczak

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. :))
   nie pomyśl, że się chcę podlizać za te plusy, ale przed chwilą buszowałam w Twojej sepii - i wreszcie napisałam o tym kloszu ze skansenu! :)

   Usuń
 2. Och jaki piękny wiersz! Za każdym razem kiedy do ciebie zaglądam wpadam w zachwyt! Chciałabym mieć tomik Twoich wierszy w wersji papierowej, żeby móc się nimi delektować w rożnych miejscach, a nie tylko przed monitorem komputera :)

  A co do mojej pracy mgr to jakoś bardzo porywająca nie była :) studiowałam bibliotekoznawstwo, więc pisarstwo Coetzeego omawiałam pod względem edytorskim i jaki był odbiór jego książek w Polsce na podstawie recenzji w prasie. Dużo czasu poświęciłam na zebranie samych materiałów, ale bardzo miło wspominam ten czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta,
   naprawdę?
   wiem, że jest bardzo enigmatyczny - zamglony, niedomówiony, ale jeśli poruszył w Tobie czułą strunę, to bardzo się cieszę.

   tez bym chciała mieć tomik swoich wierszy na papierze ;-))
   może kiedyś...? kto wie...? podobno cuda się zdarzają :)


   pierwsza część tematu by mnie faktycznie nie porwała, ale druga jak najbardziej. musiałaś się chyba poro napracować, żeby to napisać - zwłaszcza tę pierwszą część.

   Usuń
  2. Emmo próbowałaś wydać swoje wiersze? przecież są rożne wydawnictwa publikujące debiutantów :)
   a takie zamglone wiersze lubię najbardziej :)

   Usuń
  3. zamglonych mam więcej, ale one są takie ,,wsobne", że aż się boję zamieszczać na blogu.

   jakieś pół roku temu odważyłam się wysłać zestaw wierszy do wydawnictwa i zgodzili się to wydać! kazali czekać. czekałam. a później się okazało, że wydawnictwo splajtowało ;-p nie mogli bankrutować już po wydaniu moich wierszy?? ;-(
   mój problem polega na tym, że piszę od 4 lat ( dopiero!). to mnie dopadło nagle i chyba sama nie jestem jeszcze oswojona z tym faktem, bo wcześniej nie znosiłam poezji współczesnej! serio! z wyjątkiem Szymborskiej, Lipskiej i kilku innych. tylko kilka osób z mojego najbliższego otoczenia wie, że w ogóle piszę, bo jestem strasznym dzikusem i jakoś mi głupio burzyć to, co wiedzą na mój temat, a pisanie się w tym wizerunku nie mieści. wiem, to wszystko pokręcone i wynikające z kompleksów, zresztą sama nie wiem, z czego, ale do wszystkiego trzeba dojrzeć i mam nadzieję, że kiedyś mi się uda. może zdążę przed śmiercią heheh

   Usuń
  4. Kochana więcej wiary w siebie! mnie Twoje wiersze zachwycają! Jakżebym chciała tak pisać! Niestety mam zbyt chaotyczne myśli i nie umiem je zebrać w słowa:) napisz do ad oculos :) oni chyba też wydają debiutantów, a ich tomiki sa taki urocze :)

   Usuń
  5. Marta,
   to moje Noworoczne postanowienie, żeby się zebrać na odwagę i gdzieś coś wysłać. naprawdę podziwiam ludzi, którzy nie mają z tym problemów, bo dla mnie to jest coś okropnego! to jest jak trema przed występem publicznym :( tchórz jestem okropny.
   nie znam ad oculos, ale zaraz zajrzę.
   wielkie dzięki za motywację, może kiedyś w końcu zaskoczy :) oby!

   Usuń
 3. Natchnięta do chwili przystanku buszuję sobie po twoim gniazdku i napawam sie tymi pięknymi tworami, które szczerze przyznaję swietnie ładują moje wyczerpane baterie😊 dzięki Ci za to wielkie 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krasnoludku,
   ja też dziękuję, to działa w obie strony :) ja też się czuję podładowana, a jechałam na oparach ;-))

   Usuń
 4. O kurcze!!!!piękne....aż nie wiem co napisać? poruszyłaś delikatną strunę we mnie!ja na zewnątrz, zawsze, maskę głupca zakładam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamo,
   ten wiersz zrozumie każda kobieta lub żeńska część duszy u mężczyzny, bo nie wszyscy z nich zapomnieli, że ją mają - na szczęście dla nas :)

   Usuń

Zblogowani

zBLOGowani.pl